TDK Corporation SLF10145T-330M1R6-PF
Part No.:
SLF10145T-330M1R6-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SLF10145T-330M1R6-PF.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.7A 97.8MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
SLF
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
97.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)