SIT5356AE-FQ-33VT-16.000000.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | SiTime | SiTime | SiTime | SiTime | SiTime |
| Packaging | Strip | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Strip | Strip |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | MEMS | MEMS | MEMS | MEMS | MEMS |
| Type | TCXO | DCTCXO | TCXO | TCXO | TCXO |
| Frequency | 50 MHz | 24 MHz | 24.192 MHz | 10 MHz | 10.949297 MHz |
| Function | - | Enable/Disable | Enable/Disable | - | - |
| Output | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS |
| Voltage - Supply | 2.5V | 3.3V | 3.3V | 2.5V | 2.5V |
| Frequency Stability | ±100ppb | ±250ppb | ±100ppb | ±250ppb | ±250ppb |
| Absolute Pull Range (APR) | - | ±3196.75ppm | - | - | - |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | - | 53mA | 53mA | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) | 0.042" (1.06mm) | 0.042" (1.06mm) | 0.031" (0.80mm) | 0.031" (0.80mm) |