EPSON SG-8002CA 70.8333M-PCBL3
Part No.:
SG-8002CA 70.8333M-PCBL3
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.SG-8002CA 70.8333M-PCBL3.pdf
Description:
XTAL OSC XO 70.8333MHZ CMOS SMD
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-8002
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
70.8333 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
28mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)