Susumu RG1608V-4421-D-T5
Part No.:
RG1608V-4421-D-T5
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RG1608V-4421-D-T5.pdf
Description:
RES SMD 4.42KOHM 0.5% 1/10W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
4.42 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)