Susumu RG1005R-15R8-D-T10
Part No.:
RG1005R-15R8-D-T10
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.RG1005R-15R8-D-T10.pdf
Description:
RES SMD 15.8 OHM 0.5% 1/16W 0402
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
15.8 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)