R15-62-15.0A-40026-15-V.pdf
| Image |  |
| Series | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 10A | 12.5A | 20A | 15A | 20A |
| Voltage Rating - AC | - | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| Voltage Rating - DC | - | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |