Q 27,120-JXS11P4-12-10/30-T2-FU-AEC-LF.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Jauch Quartz | Jauch Quartz | Jauch Quartz | Jauch Quartz | Jauch Quartz |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 27.12 MHz | 27.12 MHz | 27.12 MHz | 27.12 MHz | 27.12 MHz |
| Frequency Stability | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±20ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| Load Capacitance | 10pF | 8pF | 12pF | 8pF | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms | 90 Ohms | 60 Ohms | 50 Ohms | 90 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.022" (0.55mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.016" (0.40mm) |