TE Connectivity Measurement Specialties PT9420-0400-122-1430
Part No.:
PT9420-0400-122-1430
Description:
PT9420-0400-122-1430
Linear Range:
0 ~ 10160.00mm (0 ~ 400.00")
Output:
20mA ~ 0mA
Voltage - Supply:
14V ~ 29V
Termination Style:
Connector
Operating Temperature:
-40°C ~ 90°C