| Image |  |
| Package/Case | Module | Module | Module | Module | Module |
| Series | PT9 | PT9 | PT9 | PT9 | PT9 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Programmable | - | - | - | - | - |
| Technology | Resistive | Resistive | Resistive | Resistive | Resistive |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | - | - | - | - | - |
| Linear Range | 0 ~ 1905.00mm (0 ~ 75.00") | 0 ~ 2540.00mm (0 ~ 100.00") | 0 ~ 1905.00mm (0 ~ 75.00") | 0 ~ 2540.00mm (0 ~ 100.00") | 0 ~ 1905.00mm (0 ~ 75.00") |
| Output | 4mA ~ 20mA | 4mA ~ 20mA | 20mA ~ 4mA | 4mA ~ 20mA | 4mA ~ 20mA |
| Linearity | - | - | - | - | - |
| Resistance | - | - | - | - | - |
| Resistance Tolerance | - | - | - | - | - |
| Voltage - Supply | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Termination Style | Connector | Connector | Connector | Connector | Connector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C |