PT9420-0075-124-1220.pdf
| Linear Range | 0 ~ 1905.00mm (0 ~ 75.00") | 0 ~ 2540.00mm (0 ~ 100.00") | 0 ~ 1905.00mm (0 ~ 75.00") | 0 ~ 2540.00mm (0 ~ 100.00") | 0 ~ 1905.00mm (0 ~ 75.00") |
| Output | 4mA ~ 20mA | 4mA ~ 20mA | 20mA ~ 4mA | 4mA ~ 20mA | 4mA ~ 20mA |
| Voltage - Supply | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Termination Style | Connector | Connector | Connector | Connector | Connector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C |