| Linear Range | 0 ~ 635.00mm (0 ~ 25.00") | 0 ~ 50.80mm (0 ~ 2.00") | 0 ~ 254.00mm (0 ~ 10.00") | 0 ~ 381.00mm (0 ~ 15.00") | - |
| Output | 4mA ~ 20mA | 4mA ~ 20mA | 4mA ~ 20mA | 4mA ~ 20mA | - |
| Voltage - Supply | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | 8V ~ 34V | - |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | - |
| Termination Style | Connector | Connector | Connector | Connector | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | -40°C ~ 90°C | - |