TDK Corporation NLV32T-047J-EF
Part No.:
NLV32T-047J-EF
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.NLV32T-047J-EF.pdf
Description:
FIXED IND 47NH 450MA 300MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
NLV-EF
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
450 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
26 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
1.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)