TDK Corporation NLFV32T-470K-EFT
Part No.:
NLFV32T-470K-EFT
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.NLFV32T-470K-EFT.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 90MA 1.02 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
NLFV
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
90 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.02Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)