TDK Corporation NLFV32T-3R3M-EFT
Part No.:
NLFV32T-3R3M-EFT
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.NLFV32T-3R3M-EFT.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 420MA 132MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
NLFV
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
420 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
132mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.094" (2.40mm)