TDK Corporation NLC565050T-6R8K-PF
Part No.:
NLC565050T-6R8K-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.NLC565050T-6R8K-PF.pdf
Description:
FIXED IND 6.8UH 810MA 150MOHM SM
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
810 mA
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
24MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)