TDK Corporation NLC565050T-471K-PF
Part No.:
NLC565050T-471K-PF
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.NLC565050T-471K-PF.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 120MA 7 OHM SMD
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
7Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:
2.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Size / Dimension:
0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)