TDK Corporation NLC453232T-330K-PF
Part No.:
NLC453232T-330K-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.NLC453232T-330K-PF.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 300MA 1.4 OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
NLC
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.4Ohm Max
Q @ Freq:
10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)