| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 185mA | 185mA | 185mA | 185mA | 185mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 69 lm/W | 69 lm/W | 69 lm/W | 75 lm/W | 81 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 80 | 80 | 80 | 77 | 80 |
| Current - Max | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA | 700mA |
| Size / Dimension | 0.350" L x 0.350" W (8.90mm x 8.90mm) | 0.350" L x 0.350" W (8.90mm x 8.90mm) | 0.350" L x 0.350" W (8.90mm x 8.90mm) | 0.350" L x 0.350" W (8.90mm x 8.90mm) | 0.350" L x 0.350" W (8.90mm x 8.90mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) | 0.201" (5.10mm) |