LY T776-S1T1-4-0-20-R18-Z.pdf
| Color | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| Configuration | - | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Lens Color | - | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | - | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 168mcd | 222.5mcd | 267.5mcd | 196mcd | 196mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | 587nm | 587nm | 587nm | 587nm | 587nm |
| Wavelength - Peak | 591nm | 591nm | 591nm | 591nm | 591nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |