LY P47F-V2AB-4-3B5A-30-R18F-Z-XX.pdf
| Image |  |
| Series | PointLED® | PointLED® | PointLED® | PointLED® | PointLED® |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| Configuration | Standard | - | - | Standard | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | - |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | - |
| Millicandela Rating | 1180mcd | 1570mcd | 1570mcd | 1180mcd | 1180mcd |
| Lens Size | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.05V | 2.05V | 2.05V | 2.35V | 2.05V |
| Current - Test | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA | 30mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | 590nm | 590nm | 590nm | 590nm | 590nm |
| Wavelength - Peak | 597nm | 597nm | 597nm | 597nm | 597nm |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W |