ams-OSRAM USA INC. LY P476-R1S1-4-0-20-R33-Z-DL
Part No.:
LY P476-R1S1-4-0-20-R33-Z-DL
2-SMD, Flat Leads
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LY P476-R1S1-4-0-20-R33-Z-DL.pdf
Description:
LED POINTLED SMD
Color:
Yellow
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
168mcd
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2V
Current - Test:
20mA
Wavelength - Dominant:
587nm
Wavelength - Peak:
591nm
Size / Dimension:
1.90mm Dia