ams-OSRAM USA INC. LW TVSG.BB-BYCX-JBNC-Z486-20-R18-Z
Part No.:
LW TVSG.BB-BYCX-JBNC-Z486-20-R18-Z
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-PLCC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LW TVSG.BB-BYCX-JBNC-Z486-20-R18-Z.pdf
Description:
LED WHITE DIFFUSED 2PLCC SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
TOPLED®
Package/Case:
2-PLCC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Color:
White
Configuration:
Standard
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
2700mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.05V
Current - Test:
20mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W