LW T773-Q1R1-5K6L-0-10-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Package/Case | 2-SMD, Z-Bend | 2-SMD, Z-Bend | 2-SMD, Z-Bend | 2-SMD, Z-Bend | 2-SMD, Z-Bend |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White, Cool |
| Configuration | Standard | Standard | Standard | - | - |
| Lens Color | Yellow | Yellow | Yellow | - | Yellow |
| Lens Transparency | Diffused | Diffused | Diffused | - | Diffused |
| Millicandela Rating | 134.5mcd | 135mcd | 98mcd | 135mcd | 115mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | 5600K | 5600K | 5600K | 5600K | 5600K |
| Wavelength - Peak | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |