LW T67C-T2U2-5K5L-0-20-R18-Z-HE.pdf
| Color | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White | White |
| Configuration | - | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Lens Color | - | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| Lens Transparency | - | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused |
| Millicandela Rating | 337mcd | 532.5mcd | 392mcd | 562mcd | 532.5mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.6V | 3.6V | 3.2V | 3.2V | 3.2V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 5600K | 6500K | - | - | - |
| Wavelength - Peak | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |