ams-OSRAM USA INC. LW T673-R1S1-HIL-0-10-R18-Z-JC
Part No.:
LW T673-R1S1-HIL-0-10-R18-Z-JC
Description:
LED TOPLED SMD
Color:
White
Configuration:
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
168mcd
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.1V
Current - Test:
10mA
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W