ams-OSRAM USA INC. LW T673-Q1R1-NK0-1-10-R18-Z-PRE
Part No.:
LW T673-Q1R1-NK0-1-10-R18-Z-PRE
2-PLCC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LW T673-Q1R1-NK0-1-10-R18-Z-PRE.pdf
Description:
LED TOPLED SMD
Series:
TOPLED
Color:
White
Configuration:
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
105.5mcd
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.1V
Current - Test:
10mA
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W