LW T673-Q1R1-HKIL-0-10-R18-Z-PRE.pdf
| Product Status | Obsolete | Active | Obsolete | Active | Active |
| Color | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White |
| Configuration | - | - | - | - | Standard |
| Lens Color | - | - | - | - | - |
| Lens Transparency | - | - | - | - | Diffused |
| Millicandela Rating | 98mcd | 105.5mcd | 135mcd | 105.5mcd | - |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.41mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 5600K | 5600K | 5600K | 5600K | - |
| Wavelength - Peak | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |