ams-OSRAM USA INC. LW P4SG-V2AB-MK0-46-20-R18-Z-XX
Part No.:
LW P4SG-V2AB-MK0-46-20-R18-Z-XX
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, Flat Leads
Description:
LED WHITE DIFFUSED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
PointLED®
Package/Case:
2-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
White
Configuration:
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
1350mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.2V
Current - Test:
20mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
3.40mm L x 1.90mm W