| Lens Size | 1.90mm Dia | 1.90mm Dia | 1.60mm Dia | - | 1.60mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3V | 3V | 3.2V | - | 3.2V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | - | 20mA |
| Size / Dimension | 3.40mm L x 1.55mm W | 3.40mm L x 1.55mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W |