LW P473-Q2S1-FK0PM0-3B5A-10-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Series | PointLED® | PointLED® | PointLED® | PointLED® | PointLED® |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Active | Active | Active |
| Color | White | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White |
| Configuration | Standard | - | - | - | Standard |
| Lens Color | Yellow | - | - | - | - |
| Lens Transparency | Diffused | - | - | - | Diffused |
| Millicandela Rating | 157mcd | 222.5mcd | 157mcd | 157mcd | 157mcd |
| Lens Size | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 1.60mm Dia | 2.10mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | - | 6200K | 6200K | 6200K | - |
| Wavelength - Peak | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | 2-SMD | SMD | SMD | SMD | 2-SMD |
| Size / Dimension | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 3.40mm L x 1.90mm W | 1.90mm Dia |