ams-OSRAM USA INC. LW M67C-T1U1-HK0IL0-24G6-20-R18-Z-XX
Part No.:
LW M67C-T1U1-HK0IL0-24G6-20-R18-Z-XX
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LW M67C-T1U1-HK0IL0-24G6-20-R18-Z-XX.pdf
Description:
LED MINI TOPLED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Mini TOPLED
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
White
Configuration:
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
420mcd
Lens Style:
Rectangle with Flat Top
Lens Size:
1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.3V
Current - Test:
20mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
2.00mm L x 1.40mm W