ams-OSRAM USA INC. LW M673-Q1R1-FKHL-0-10-R18-Z-MM
Part No.:
LW M673-Q1R1-FKHL-0-10-R18-Z-MM
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-SMD, J-Lead
Description:
LED MINI TOPLED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Mini TOPLED®
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
White
Configuration:
Lens Color:
Yellow
Lens Transparency:
Diffused
Millicandela Rating:
105.5mcd
Lens Style:
Rectangle with Flat Top
Lens Size:
1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.1V
Current - Test:
10mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
Wavelength - Peak:
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
2.00mm L x 1.40mm W