LW M673-P1R2-FKPL-0-10-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Series | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® | Mini TOPLED® |
| Package/Case | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead | 2-SMD, J-Lead |
| Product Status | Active | Active | Active | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Cool | White, Cool | White | White, Cool | White, Cool |
| Configuration | - | - | - | - | - |
| Lens Color | - | - | - | - | - |
| Lens Transparency | - | - | - | - | - |
| Millicandela Rating | 67.5mcd | 84mcd | 84mcd | 107.75mcd | 125.5mcd |
| Lens Size | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 5600K | 5600K | 5600K | 5600K | 5600K |
| Wavelength - Peak | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |