| Lens Size | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 2.9V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Size / Dimension | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W |