LW L283-Q1Q2-5K5L-1-10-R18-Z-MM.pdf
| Image |  |
| Series | SMARTLED® 0603 | SMARTLED® 0603 | SMARTLED® 0603 | SMARTLED® 0603 | SMARTLED® 0603 |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White, Cool | White |
| Configuration | Standard | - | Standard | - | - |
| Lens Color | Yellow | - | Yellow | - | Yellow |
| Lens Transparency | Diffused | - | Diffused | - | Diffused |
| Millicandela Rating | 98mcd | 118mcd | 125.5mcd | 98mcd | 105.5mcd |
| Lens Size | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm | 1.30mm x 0.80mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V | 3.1V | 3.1V | 2.9V | 3.1V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 170°, 130° | 170°, 130° | 170°, 130° | 170°, 130° | 130°, 170° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 6200K | 6200K | 6200K | 6200K | - |
| Wavelength - Peak | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | 0603 | 0603 | 0603 | 0603 | 0603 |
| Size / Dimension | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W | 1.70mm L x 0.80mm W |