LW A67C-T2U2- LL0MK0-66J6-20-L-HE.pdf
| Image |  |
| Series | SIDELED® | SIDELED® | SIDELED® | SIDELED® | SIDELED® |
| Packaging | Bulk | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White | White, Cool | White, Cool | White | White |
| Configuration | - | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Lens Color | Colorless | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| Lens Transparency | Clear | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused |
| Millicandela Rating | 532.5mcd | 532.5mcd | 392mcd | 467mcd | 532.5mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | 3.6V | 3.6V | 3.2V | 3.2V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength - Dominant | - | 6500K | 5600K | - | - |
| Wavelength - Peak | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 4.00mm L x 0.80mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W | 4.00mm L x 3.60mm W |