LV CQBP-KXKY-CD-1-350-R18-Z-XX.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® Signal | OSLON® Signal | OSLON® Signal | OSLON® Signal | OSLON® Signal |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Wavelength | 505nm (Typ) | 505nm | 505nm | 505nm | 505nm |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.25V | 3.25V | 3.25V | 3V | 3.25V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 84 lm/W | 89 lm/W | 85 lm/W | 88 lm/W | 81 lm/W |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 130° | 130° | 130° | 130° | 130° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.072" (1.82mm) | 0.072" (1.82mm) | 0.072" (1.82mm) | 0.072" (1.82mm) | 0.072" (1.82mm) |