| CCT (K) | - | - | 6500K | 6500K | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | 75lm (52lm ~ 97lm) | 75lm (52lm ~ 97lm) | - |
| Current - Test | - | - | 350mA | 350mA | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - | - | 3.2V | 3.2V | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - | 67 lm/W | 67 lm/W | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | - | - |
| Current - Max | - | - | 500mA | 1A | - |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) | 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) |