LUW W5SM-JZKZ-6P7Q-0-350-R18-Z.pdf
| Image |  |
| Series | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® |
| Package/Case | - | - | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad | - |
| Product Status | Active | Active | Obsolete | Obsolete | Discontinued at Digi-Key |
| Color | - | - | White, Cool | White, Cool | - |
| CCT (K) | - | - | 6500K | 6500K | - |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | - | - | - | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | - | - | 75lm (52lm ~ 97lm) | 75lm (52lm ~ 97lm) | - |
| Current - Test | - | - | 350mA | 350mA | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - | - | 3.2V | 3.2V | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - | - | 67 lm/W | 67 lm/W | - |
| CRI (Color Rendering Index) | - | - | - | - | - |
| Current - Max | - | - | 500mA | 1A | - |
| Viewing Angle | - | - | 120° | 120° | - |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | - | - | Surface Mount | Surface Mount | - |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | 2-SMD | 2-SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) | 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) |