LUW CR7P-LSLU-JPJR-1-350-R18.pdf
| Image |  |
| Series | OSLON® SSL 80 | OSLON SSL | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 | OSLON® SSL 80 |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | White | - | White, Cool | White | White, Cool |
| CCT (K) | - | 6000K | 6000K | - | 6500K |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - | 122lm | - | - | - |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.95V | 2.95V | 2.95V | 2.95V | 2.95V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 155 lm/W | 131 lm/W | 142 lm/W | 155 lm/W | 142 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index) | 65 (Typ) | 70 | 70 (Typ) | 65 (Typ) | 70 (Typ) |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Viewing Angle | 80° | 80° | 80° | 80° | 80° |
| Grade | - | - | - | - | - |
| Qualification | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) | 0.093" (2.35mm) |