LT W5SM-KXKY-34-0-350-R18-Z-HE.pdf
| Image |  |
| Series | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® | Golden DRAGON® | - | Golden DRAGON® |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Current - Test | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V | 3.2V | 3.3V | 3.3V | 3.5V |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 55 lm/W | 46 lm/W | 65 lm/W | - | 61 lm/W |
| Current - Max | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Temperature - Test | - | 25°C | 25°C | 25°C | 25°C |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SMD | SMD | SMD | 2-SMD | SMD |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) | 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm) | 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.079" (2.00mm) | 0.075" (1.90mm) | 0.075" (1.90mm) |