LT T673-Q2R1-34-26E6-10-R18-Z-VL.pdf
| Product Status | Active | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | - | - | Standard | Standard | Standard |
| Lens Color | - | - | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | - | - | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 135mcd | 210mcd | 129.75mcd | 125.5mcd | 29.5mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3V | 3V | 3V | 3V | 3V |
| Current - Test | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 529nm | 529nm | 529nm | 529nm | 529nm |
| Wavelength - Peak | 527nm | 527nm | 527nm | 527nm | 527nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |