ams-OSRAM USA INC. LT T673-Q1R1-34-26E6-10-R18-Z-YA
Part No.:
LT T673-Q1R1-34-26E6-10-R18-Z-YA
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-PLCC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LT T673-Q1R1-34-26E6-10-R18-Z-YA.pdf
Description:
LED TOPLED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Package/Case:
2-PLCC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
Green
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
105.5mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.25V
Current - Test:
10mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
529nm
Wavelength - Peak:
527nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W