LT T64G-EAFB-69-N424-20-R33-Z-XX.pdf
| Image |  |
| Series | TOPLED® Black | TOPLED® Black | TOPLED® Black | TOPLED® Black | TOPLED® Black |
| Package/Case | 2-PLCC | 1212 (3030 Metric) | 2-PLCC | 2-PLCC | 2-PLCC |
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | - | Standard | - | - | - |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | - | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 10645mcd | 7230mcd | 5835mcd | 6795mcd | - |
| Lens Size | 2.55mm Dia | 2.53mm Dia | 2.55mm Dia | 2.55mm Dia | 2.55mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.6V | 3.2V | 2.6V | 2.6V | 2.6V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 30° | 30° | 30° | 30° | 30° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 532nm | 528nm | 532nm | 532nm | 532nm |
| Wavelength - Peak | 524nm | 523nm | 524nm | 524nm | 524nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |