ams-OSRAM USA INC. LT M673-Q2R1-34-1-10-R18-Z-XX
Part No.:
LT M673-Q2R1-34-1-10-R18-Z-XX
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LT M673-Q2R1-34-1-10-R18-Z-XX.pdf
Description:
LED GREEN CLEAR SMD
Color:
Green
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
115mcd
Lens Size:
1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.05V
Current - Test:
10mA
Wavelength - Dominant:
529nm
Wavelength - Peak:
527nm
Size / Dimension:
2.00mm L x 1.40mm W