LT M673-Q1R1-35-1-10-R18-Z.pdf
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Color | Green | Green | Green | Green | Green |
| Configuration | - | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Lens Color | - | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | - | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 104mcd | 196mcd | 98mcd | 62.75mcd | 154mcd |
| Lens Size | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm | 1.50mm x 1.00mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3V | 3.3V | 3V | 3V | 3V |
| Current - Test | 10mA | 20mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 529nm | 528nm | 532nm | 532nm | 529nm |
| Wavelength - Peak | 527nm | 523nm | 527nm | 527nm | 527nm |
| Size / Dimension | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W | 2.00mm L x 1.40mm W |