TDK Corporation LTF5022T-3R3N2R5-LC
Part No.:
LTF5022T-3R3N2R5-LC
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LTF5022T-3R3N2R5-LC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.7A 60 MOHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
LTF5022T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
60mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)