ams-OSRAM USA INC. LT E67C-U2V1-45-1-30-R18-Z-LM
Part No.:
LT E67C-U2V1-45-1-30-R18-Z-LM
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
4-PLCC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LT E67C-U2V1-45-1-30-R18-Z-LM.pdf
Description:
LED POWER TOPLED SMD
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
Power TOPLED®
Package/Case:
4-PLCC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
Green
Configuration:
Lens Color:
Colorless
Lens Transparency:
Clear
Millicandela Rating:
730mcd
Lens Style:
Round with Flat Top
Lens Size:
2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.5V
Current - Test:
30mA
Viewing Angle:
120°
Mounting Type:
Surface Mount
Wavelength - Dominant:
525nm
Wavelength - Peak:
520nm
Features:
Grade:
Qualification:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
3.20mm L x 2.80mm W