ams-OSRAM USA INC. LT CPDP-KYKZ-45-0-350-R18-XX
Part No.:
LT CPDP-KYKZ-45-0-350-R18-XX
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.LT CPDP-KYKZ-45-0-350-R18-XX.pdf
Description:
LED OSLON SSL150 GRN 528NM 2SMD
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Color:
Green
Wavelength:
528nm (513nm ~ 543nm)
Current - Test:
350mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:
87 lm/W
Current - Max:
1A
Luminous Flux @ Current/Temperature:
97lm (82lm ~ 112lm)
Temperature - Test:
25°C
Supplier Device Package:
2-SMD
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.062" (1.58mm)