LS T67F-U1V1-1-3A4B-20-R18-Z-VL.pdf
| Product Status | Active | Active | Active | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Color | Red | Red | Red | Red | Red |
| Configuration | - | - | - | - | Standard |
| Lens Color | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| Lens Transparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| Millicandela Rating | 1180mcd | 1180mcd | 785mcd | 737.5mcd | 737.5mcd |
| Lens Size | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.05V | 2.05V | 2.05V | 2.2V | 2.05V |
| Current - Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Viewing Angle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm | 633nm |
| Wavelength - Peak | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm | 645nm |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 1.30mm W | 3.20mm L x 1.30mm W | 3.20mm L x 1.30mm W | 3.20mm L x 2.80mm W | 3.20mm L x 2.80mm W |